مهمترین فعالیت های شرکت

شرکت پدیدآوران امید تجارت خود را بخش کوچکی از زنجیره عظیم تولید و مصرف غذای سالم کشور می داند. بنابراین تلاش مجدانه داشته تا با توجه به زنجیره تامین انواع روغن خام نباتی چه محصول تولیدی داخل کشور و یا واردات آن به عنوان یک کالای استراتژیک و اساسی، همواره سعی دارد، نسبت به خرید کیفی انواع روغن خام با مذاکره با طرفهای خارجی در خصوص اخذ قیمت منصفانه وخرید با کیفیت و دارای استاندارد وحمل به موقع روغن به مبادی ورودی کشور پافشاری نماید.

برخی از مهمترین فعالیت های آینده شرکت بازرگانی پدیدآوران امید تجارت:

ارائه خدمات بازرگانی داخلی وخارجی به شرکتهای غذائی و داروئی، پتروشیمی، فولادی در تامین مواد اولیه و قطعات کارخانجات

بخش واردات:

با توجه به جمعیت بیش از 85 میلیون نفری کشور و بازار وسیع مصرف کالاهای اساسی، متاسفانه به دلیل قرار گرفتن کشور عزیزمان در منطقه جغرافیایی نیمه خشک و کویری و با توجه به کمبود بارش باران و نزولات آسمانی بناچار لازم است سالانه واردات عظیمی از انواع مواد غذایی اولیه به کشور صورت پذیرد که مهمترین آن ها به شرح زیر می باشد:

تقاضای سالانه کشور برای مصرف انواع روغن خام‌خوراکی (آفتابگردان، سویا، پالم کلزا و ...) حدودا" 1،400،000 تن در سال می باشد.

میزان تقاضای سالانه کشور برای نهاده های دامی شامل کنجاله، ذرت، و جو به شرح زیر می باشد:

نهاده دامی میزان تقاضای سالانه کشور
ذرت حدودا 7،000،000 تن
جو 5،000،000 تن
کنجاله سویا 3،000،000 تن

همانطور که ذکر شد میزان نیاز سالانه کشور به روغن حدود یک میلیون و 400 هزار تن است‌که 90 درصد از این میزان از خارج تامین می¬شود. همچنین سرانه مصرف روغن خوراکی در کشور حدود 20 کیلوگرم است، این در حالی است که سرانه مصرف روغن در جهان‌حدود 12 کیلوگرم است.

این ارقام بدین مفهوم است‌ که یکی از اساسی ترین‌ نیازهای کشور در زمینه واردات اقلام استراتژیک، واردات‌ روغن های خوراکی گیاهی است‌ که شرکت بازرگانی پدیدآوران امید تجارت در نظر دارد، به صورت مستقیم مبادرت به واردات روغن خام آفتابگردان در قالب کارمزدی برای کارخانجات و یا با مشارکت بانکها فعالیت نماید.

بر این اساس شرکت در حوزه واردات اقلام خوراکی استراتژیک از جمله روغنهای خام خوراکی، خوراک دام و طیور مثل کنجاله سویا و کلزا، ذرت و جو و....گامهای موثری را برخواهد داشت. همچنین با توجه به وجود تیمی چالاک در این شرکت در انواع مناقصات جهت تامین نیازهای بخش دولتی کشورمان از جمله شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران (واردات شکر، برنج و..)وزارت صنعت معدن تجارت، کارخانجات داروئی، پتروشیمی و فولادی ورود خواهدکرد.

همان طور که اشاره شد با وجود کم آبی های مداوم، عدم وجود برنامه منسجم بین دولتها جهت حمایت از کشاورزان، تغییر رویه ها و اعمال سلیقه در میزان و نوع حمایت از بخش کشاورزی و عدم امکان تامین کامل نیاز کشور از طریق بخش کشاورزی داخلی، با این وجود واردات غلات و دانه های روغنی همچون گذشته بین بخش های بازرگانی شرکتهای روغن کشی داخلی درحال انجام است چشم انداز افزایش فعالیت در این زمینه پیش بینی می شود که شرکت پدیدآوران سهمی در این بازار برای خود اختصاص خواهد داد.

مدیریت و تیم بازرگانی پدیدآوران امید تجارت تخصصا «واردات روغن های خام خوراکی» را از شرکتهای معتبر جهانی در سابقه خود دارد. آخرین ‌واردات در شرکت قبلی حدود 000ر20 تن روغن خام آفتابگردان در نیمه اول سال 97 ‌از مبداء آرژانتین و فروش آن به شرکت اتکا و شرکت صنعتی بهشهر بوده است. واردات‌ دهها هزار تن روغن خام آفتابگردان، سویا و ... بخشی از فعالیتهای اعضای این شرکت طی ده سال گذشته بوده است. همچنین خرید و فروش دانه سویا جهت فروش به کارخانجات روغن کشی داخلی و نیز مشتقات آن یعنی کنجاله سویا به شرکت های دامپروری نیز در سابقه مدیریت شرکت وجود دارد. شناخت تامین کنندگان جهانی دانه های روغنی به ویژه در کشورهای آمریکای جنوبی و تسلط بر ساز و کار واردات این محصولات از طریق ارتباط با وزارت جهاد کشاورزی به عنوان مهمترین مقام صادر کننده مجوز و بانک مرکزی به عنوان تامین کننده ارز دولتی و از سوی دیگر بانک عامل به عنوان محور نقل و انتقال پول در مکانیسم های مختلف نقل و انتقال ارز و یا گشایش اعتباراسنادی موجب شده است این شرکت در صورت تمایل ذینفعان بتواند برنامه های موثری در واردات دانه های روغنی داشته باشد.

طبق سابقه در شرکت قبلی با کشورهای آمریکای جنوبی به عنوان محل کشت و تولید دانه های روغنی و استحصال محصولات مشتقه آن یعنی کنجاله و روغن حاصله از جمله در برزیل و آرژانتین و نیز برخی کشورهای اروپایی که شرکتهای فروشنده در آنجا ثبت شده اند مانند هلند، سوئیس و بلژیک ارتباط داشته و دارد.

لذا در شرکت بازرگانی پدیدآوران امید تجارت تمامی گامهای لازم در تجارت خارجی غلات و نهاده ها و نیز روغنهای خام خوراکی را به صورت تخصصی جهت رضایتمندی هر چه بیشتر مشتریان خود انجام خواهد داد.


گامهای عملیاتی در تجارت خارجی غلات و نهاده ها:

  • انتخاب فروشنده مطمئن بین فروشندگان خوشنام بازارهای جهانی، مذاکره جهت اخذ پایین ترین قیمت ممکن و انعقاد قرارداد حقوقی خرید
  • ثبت سفارش کالا و دریافت مجوزهای مربوطه با توجه به استانداردهای ضروری سازمان های داخلی مرتبط
  • انتخاب و اجرای مکانیسم بهینه پرداخت ( اعتبار اسنادی ، پرداخت به صورتTT و ... )
  • استفاده از تسهیلات بانکی در برخی از مواردی که توان مالی شرکت جهت خرید ناکافی باشد
  • نظارت بر حمل و ترخیص کالا در بنادر کشور
  • بازاریابی ، فروش و حصول اطمینان از رضایتمندی مشتری از قیمت، کیفیت و زمان دریافت‌کالا پس از تحویل کالا به صورت جلسات حضوری، تماس تلفنی و یا طراحی پرسشنامه میزان رضایتمندی.

ریسکها و تهدیدات شرکت:

ریسکها و مشکلات شرکت که مبتلابه تمامی شرکتهای بازرگانی که مراودات ارزی داشته و طی این چند سال با آن دست به گریبان بودند عبارتست از عدم تخصیص به موقع ارز دولتی جهت واردات‌کالاهای استراتژیک که موضوع اصلی فعالیت شرکت است، زمان¬بر بودن و بوروکراسی اداری غیر معمول و بسیار طولانی جهت اخذ مجوزات لازم، ناتوانی بانکهای عامل Opening bank به عنوان محور نقل و انتقال ثمن معامله در مراودات با بانک ابلاغ کننده (advising Bank) و در نهایت احتیاط بیش از حد فروشندگان نامدار خارجی بدلیل تحریم ها و به واسطه ترس از فروش کالا به‌ کشور ایران را می¬توان ذکر نمود.

با عنایت به پیشینه حرفه ای حضور در بازاهای داخلی و خارج، تیم شرکت بازرگانی پدیدآوران امید تجارت قطعاً سهمی قابل توجه از بازار مذکور نصیب شرکت خواهد نمود که به اختصار بصورت زیر بیان شده است:

سهم شرکت از واردات روغن سالانه حدود 20،000 تن بصورت مشارکت با بانکها و با حداکثر زمان 3 ماهه با میانگین سود حداقل: 12% پیش بینی می شود.

روش دیگر واردات روغن بصورت کارمزدی برای کارخانجات مذکور نیز قابل اجراست که کل سرمایه در طول پروژه توسط شرکتهای مورد اشاره پرداخت شده و کارمزدی بین 2% یا بیشتر طبق توافق طرفین نصیب شرکت شده و کوچکترین ریسک سیستماتیک و یا غیر سیستماتیک بر شرکت تحمیل نخواهد شد.

صادرات:

این شرکت در زمینه صادرات آمادگی دارد اقلام زیر را در حوزه صادرات انجام دهد:

  • الف: کالاهای غذائی و داروئی
  • ب: اقلام فولادی (شمش، میلگرد و ....)
  • ج: کلیه کالاهای مجاز
  • د: اقلام پتروشیمی از قبیل اوره و غیره....

برنامه سال 1400:

چشم انداز و برنامه فعالیتهای شرکت پدیدآوران امید تجارت در سال 1400 انشاءالله در دو محور واردات و صادرات تا سقف واردات 7 میلیون دلار با توجه به شرایط خاص کشور بطور جدی در حوزه های مواد اولیه غذائی، داروئی، قطعات مورد نیاز کارخانجات پتروشیمی، فولادی و غیره ترسیم شده است.

ارائه خدمات بازرگانی داخلی و خارجی به شرکتهای غذائی و داروئی، پتروشیمی، فولادی در تامین مواد اولیه و قطعات کارخانجات

اطلاعات تماس

تهران، سهروردی شمالی، خیابان خرمشهر، پلاک 117، طبقه سوم، واحد10

8587-8 8874 (021)

info@paot.ir

8588 8874 (021)

شنبه تا چهارشنبه: 17:00-8:00

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت پدیدآوران امید تجارت میباشد.